İptal edilmiş düğün organizasyonlarını, başka çiftlere satmak [İş Fikri]

Bridal Brokerage adlı organizayon ajansı, mutluluğa erişemeyen çiftlerin evlilik tören ya da partilerini başka çiftlere hazır bir paket olarak satıyor.

İş Fikri-İptal edilmiş düğün organizasyonlarını, başka çiftlere satmak

Düğün organize etmek için yeterli zamana ya da bütçeye sahip olmayan çiftleri mutlu etmeyi amaçlayan Bridal Brokerage, öncelikle müşterilerinin düğün törenleri için yaklaşık bir zaman ve yer belirtmesini istiyor. Tabi bir de konuk sayısı. O sırada onların kriterlerine yakın “terk edilmiş bir organizasyon” mevcutsa, hemen harekete geçerek yeni çiftin isteklerine uygun şekilde adapte edilmesine başlanıyor. Bu arada elbette, organizasyonlarını satan çiftten de fiyat teklifi alınıyor. Satıcı çift ile alıcı çift arasında fiyat konusunda uzlaşma sağlanması için gerekli ayarlamalar yapılıyor.

Bridal Brokerage’ın niş hizmeti sayesinde hem organizasyonunu değerlendiremeyen çiftler maddi zarar etmekten kurtuluyor hem de bu organizasyona ihtiyacı olan bir başka çift fayda sağlamış oluyor. Organizasyonu satanlar arasında; evlilik kararından vazgeçenlerin yanı sıra, planladıkları organizasyon içine sinmediği için son anda satmak ve daha güzel bir düğün planlamak isteyenler de bulunuyor.

Bridal Brokerage, var olan bir hizmet ile ilgili insanların ihtiyaçlarını tespit ederek bundan yepyeni, niş bir hizmet üretmeyi başarmış.

Peki ya sizce bu iş modeli başka hangi alanlarda uygulanabilir?

İş Fikri -iptal edilmiş düğün organizasyonlarını, başka çiftlere satmak-2

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s