Puzzle klavyenin tuşlarını, her kullanıcı istediği gibi düzenleyebiliyor

Piyasada bulunan pek çok klavye, daha gelişmiş teknoloji iddiasıyla ortaya çıkıyor. Bunlar içinde, tuşlarına dilediğiniz görseli ve dilediğiniz görevi atayabildiğiniz Optimus OLED gibi oldukça pahalı olanları da gözlemledik.

Optimus Oled

Puzzle Keyboard adlı modüler klavye ise, bu inovatif cihazlar arasında hem düşük maliyetiyle hem de yaratıcılığıyla en etkileyici olanlardan. Öyle ki bu klavye, sizin uygun gördüğünüz herhangi bir sıralamayla tuşlarını yeniden düzenlemenize izin veriyor.

Puzzle Keyboard’un tasarımcısı  Wan Fu Chun, bilgisayar dünyasında “modding” olarak anılan, “üretici tarafından tasarlanmış orijinal yazılım ya da donanım parçasını değiştirmek” eğiliminden etkilenmiş. Chun’a göre, bugünün kullanıcıları, satın aldıkları ürünle ilgili kontrolün kendisinde olmasından ve onu özelleştirebilmekten hoşlanıyor. Bu gözlemi sayesinde Chun, kontrolü en baştan kullanıcıya sunacak olan bir klavye fikrini ortaya atmış. Böylece kullanıcı oyun oynarken ya da yazı yazarken sık kullandığı tuşları istediği yerde, istediği şekilde konumlandırabilecek.

Şu anda prototip bir cihaz olarak hayata geçirilen Puzzle Keyboard’un, yakın gelecekte raflardaki yerini alması bekleniyor.

Bu yazım, 30.10.2012 tarihinde Bilgi Çağı’nda yayınlanmıştır.

http://www.bilgicagi.com/Yazilar/11740-puzzle_klavyenin_tuslarini_her_kullanici_istedigi_gibi_duzenleyebiliyor.aspx

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s