Artık; e-ticaret ROI, SEO ROI, müşteri sadakati ve daha pek çok şeyi hesaplayabilen bir “sosyal hesap makinemiz” var

Hesaplabakalim.com’u incelediğimde ilk dikkatimi çeken, iş konusunda sunduğu faydalı araçlar oldu. Hemen İş Dünyası&Kariyer kategorisini tıkladım ve şunu fark ettim; burası benim olduğu gibi pek çok girişimcinin de gökte ararken internette bulabileceği türden kolaylıklar sunuyordu.

“Daha önce de böyle hesaplama siteleri yapıldı, hesaplabakalim.com’un farkı ne ki?” diyorsanız: 

Daha önce de hesaplama konseptli web sitelerine rastlamıştım. Ancak hesaplabakalim.com; ROI hesabı gibi işletmelerin işine yarayabilecek pazarlama ölçümleri yapabilmesi ve bir de sosyal paylaşım butonlu-şık-çağdaş tasarımı ile farkını hemen ortaya koydu.

Hesaplabakalim.com’ un ne kadar profesyonel bir asistan olduğunu, aşağıdaki ekran görüntüsü de ortaya koyuyordur diye düşünüyorum.

Hesaplama araçlarına, her kanaldan ulaşılabiliyor. Youtube videoları gibi, internette her yere yerleştirilebiliyor ve markaların insanlara ulaşması için iletişim kampanyası olarak tasarlanabiliyor. Şimdiden 250’den fazla hesaplama aracı ile yüz binlerce kişinin kullandığı bir çözüm haline gelmiş.

Elbette böyle olması pek de tesadüf değil. Hesaplabakalim.com, Türkiye’nin 1 numaralı dijital ajanslarından Promoqube’un kurucu ortaklarından Özgür Alaz’ın bir diğer girişimi olan Useful’un ürünü.

Ben kendi ilgi alanım olduğu için İş Dünyası&Kariyer kategorisine dikkat çektim ama aslında Hesaplabakalim.com’ da hayatın her alanına dair hesaplamalar yapabildiğinizi de eklemek isterim. Kredi faizi, evimin değeri, ideal kilom, vücut yaşım, bebek sahibi olmaya hazır mısın, twitter hesabımın değeri ne kadar, gelir seviyesinde Türkiye sıralamasında neredeyim gibi farklı başlıklara sahip, hesaplama olanakları da sunuyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s