Akıllı telefonuna sevgilisinden daha fazla ilgi gösterenler için Social Rehab

Bazı kullanıcılar, arkadaşları ya da sevgilileriyle bir restorana yemek yemeğe gittiğinde, onlarla paylaşımda bulunmak yerine, deyim yerindeyse telefona “yapışmış” bir şekilde oturmaktan kendini alamıyor. Singapur’da Social Rehab adlı bir şirket bu soruna çözüm bulmak üzere harekete geçti.

Social Rehab mobil telefon kullanıcılarının aşırıya kaçtığı durumları açık kalpli bir yaklaşımla çözmeyi öneriyor ve kullanıcıya telefon fonksiyonlarının yerini alacak bir kit sunuyor. Bu kitin içinde; Instagram filtreli gözlük, “beğen” çıkartmaları, mesaj, tweet ya da durum güncellemesi yerine kullanabilecekleri sosyal ağ logolu yapışkan notlar gibi keyifli malzemeler bulunuyor.

Akıllı telefon kullanıcısının bu kiti edinmek için Social Rehab’a bir e-mail göndermesi yeterli. Şirket bu kiti, başvru sahibinin adresine postalıyor.

Tüm bunların yanı sıra şirket, Singapur’da bir yemek daveti verdi ve davete telefon olmadan gelen kullanıcılara anında indirim imkanı sundu. Davetli telefonu olmadan ne kadar uzun süre davette kalırsa, içeceklerde sunulan indirim oranı o oranda yükseltildi.

Bu yazım, 28.08.2012 tarihinde Bilgi Çağı’nda yayınlanmıştır. 

http://www.bilgicagi.com/Yazilar/10988-akilli_telefonuna_sevgilisinden_daha_fazla_ilgi_gosterenler_icin_social_rehab.aspx

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s